Přehled příspěvků podle jmen autorů
Autor: Milan Talich, Výzkumný ústav geodetický, topografický a kartografický, Zdiby
Jedná se o doplňování pořízených primárních a sekundárních informačních zdrojů Zeměměřické knihovny Výzkumného ústavu geodetického, topografického a kartografického o plné texty získané formou monitoringu českých médií. Tyto plné texty jsou zpřístupněny registrovaným čtenářům knihovny prostřednictvím sítě Internet. Tím je rozšířena tvorba informační databáze pro výzkum, vývoj a řízení v odvětví zeměměřictví a katastru v ČR.
Zaměření úkolu řeší určité informační vakuum a vychází přitom z poznatků, že nedostatek potřebných informací neumožňuje řádnou efektivitu práce, resp. pochopení problémů ve všech souvislostech jako přirozeného důsledku specializovaných činností. Aplikace úplného monitoringu českých médií, který interdisciplinárně shromažďuje potřebné informace, tak umožňuje komplexní pohled na problémy. Přínosem je, že především pracovníci resortu Českého úřadu zeměměřického a katastrálního, vedoucí výzkumných projektů, oprávnění zeměměřičtí inženýři a dále celá odborná veřejnost rozšíří své informačního zdroje o tuto službu monitoringu médií a zpětnou vazbou přinese další zvýšené nároky na odbornou úroveň svých pracovišť.
V roce 1984 ukončil na ČVUT v Praze na Fakultě stavební, obor geodézie a kartografie. Po studiu nastoupil do Výzkumného ústavu geodetického, topografického a kartografického (VÚGTK). Zde od r. 1987 pracoval v Mezinárodním centru pro recentní pohyby zemské kůry (ICRCM), kde se zabýval zpracováním geodetických sítí a problémy geodynamiky.
V letech 1992 - 1993 absolvoval jednoroční studijní pobyt v Institutu pro aplikovanou geodézii ve Frankfurtu nad Mohanem (IfAG), kde zpracoval českou, slovenskou a maďarskou část sítě GPS Evropského referenčního systému EUREF. Byl to počátek současných moderních polohových geodetických základů v těchto zemích. Poté se věnoval otázkám zpracování GPS dat pro geodynamické účely a problémům spojeným s analýzou deformací z těchto dat.
Od roku 1995 se začal zabývat informatikou v Odvětvovém informačním středisku (ODIS) VÚGTK. Byl autorem projektu a zodpovědným řešitelem úkolu automatizace knihovnických prací v Zeměměřické knihovně ODIS. Nyní se věnuje tvorbě informačních systémů, se zaměřením na webové informační systémy.
V roce 2002 obhájil na stavební fakultě ČVUT doktorskou disertační práci "Informační systémy pro on- line poskytování odborných geodetických informací a jejich tvorba". Od začátku roku 2003 je vedoucím ODIS VÚGTK.
Autor: Soňa Makulová, Univerzita Komenského - Filozofická fakulta - Katedra knižničnej a informačnej vedy, Slovensko
Autor: Brigita Exelová, Moravská zemská knihovna, Brno
Autor: Alena Balvínová, Univerzita Karlova - Přírodovědecká fakulta, Praha
Spoluautoři: Jan Soukup
Autor: Stela Filipi-Matutinovic, University Library "Svetozar Markovic", Srbsko
Spoluautoři: Aleksandra Popovic, Oja Krinulovic
Autor: Agnieszka Kasprzyk, NUKAT Center, Polsko
Autor: Štefan Kimlička, Univerzita Komenského v Bratislave - Filozofická fakulta
Autor: Štefan Kimlička, Univerzita Komenského v Bratislave - Filozofická fakulta
Autor: Elizabeth Melrose, North Yorkshire County Council. Business & Community Services (Information), Velká Británie
Autor: Milan Novák, Jihočeská univerzita - Pedagogická fakulta, České Budějovice
Spoluautoři: Michal Šerý
Autor: Pavel Očenášek, Vysoké učení technické v Brně - Fakulta informačních technologií
Spoluautoři: Jana Toufarová, studentka magisterského studia oboru Veřejné informace a knihovnictví na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně.
Autor: Shvea Sogenbits, Tallinn Pedagogical University, Estonsko
Spoluautoři: Jantson, Signe (MA) - manager of bibliografic division / Tallinn University of Technology Library
Autor: Zaneta Szerksznis, Poznan University Library, Polsko
Autor: Jozef Sučík, Společnost pro současné umění - SCA, Ostrava
Autor: Andrej Urbanovič, Inštitút ochrany biodiverzity a biologickej bezpečnosti, Nitra
Spoluautoři: Janka Nôžková, Ján Brindza